Цього року відбір Євробачення-2022 перетворився на низку скандалів: зняття учасників, звинувачення у плагіаті та оприлюднення кримських гастролей.

Дискваліфікація LAUD через порушення правил

Laud Dual

Перший скандал стався відразу після того, як Громадське оприлюднило імена дев’яти фіналістів. До списку потрапив і LAUD, але зовсім ненадовго. Буквально за пару днів його було дискваліфіковано через порушення правил. Згідно з умовами конкурсу пісня має бути оприлюднена не раніше 2021 року. В той час як композиція LAUD «Head Under Water» набирає перегляди вже три роки. Ще у 2018 році пісню оприлюднив автор композиції Данієль Ботінг. Втім співак не погодився з рішенням журі, стверджуючи що «подібні прецеденти вже були». І насправді ролик на YouTube – лише «домашнє відео».

— З 2018 року пісня пройшла значну переробку, в неї з’явились нова форма, аранжування… ЄДИНИЙ ОФІЦІЙНИЙ реліз пісні відбувся у грудні 2021 року на моєму сольному альбомі «DUAL». Якщо пам’ятаєте, подібна ситуація була з переможцем Євробачення-2019 Дунканом Лоуренсом. Його пісня Arcade з’явилася на YouTube за кілька років до участі в ESC, ще до офіційного релізу, — написав LAUD в Instagram.
Наприкінці поста співак запевнив, що «дискваліфікація явного лідера відбору» вимагає як мінімум консультації з організаторами конкурсу. Журі Нацвідбору ніяк не відреагувало на емоційний заклик LAUD.

Калуш звинуватили у плагіаті

Калуш


За декілька днів після першого скандалу масла в вогонь підлила Аліна Паш, звинувативши Калуш у плагіаті. Мовляв, партія контрабасу в щедрівці Калуш занадто схожа на фрагмент її треку.

— Не знаю, як назвати це – нагле копіювання чи шанобливе запозичення? Знаєте, ніби кінь пасеться на чужій галявині, а вона зрозуміло чия. І господиня, ґаздиня не дуже буде рада бачити коней, які ср*ть на її галявині і їдять її траву, — написала Аліна в Instagram.

— В цій щедрівці схожий контрабас, ок, але це не наш трек. Це щедрівка. Те, що слова народні нікого не смущає?, — відреагував на закид колеги Калуш.

Пізніше саундпродюсер Калуш Стас Чорний визнав, що схожість звучання дійсно є. Втім запевнив, що під час роботи над треком команда не рівнялась на жодну з пісень, просто все робили у «творчому потоці».

В цьому випадку журі Нацвідбору вирішило, що Калуш залишається у списку фіналістів.

Кримські гастролі Аліни Паш

Аліна Паш

Не встигла Аліна Паш обуритися на рішення журі, як їй довелось виправдовуватися, адже спалахнув скандал щодо її кримського виступу у 2015 році та поїздок у Москву у 2019 році. Як запевнила співачка, в Криму вона співала на весіллі родичів члена її команди, а до Росії їздила як приватна особа.

— Нагадаємо, Суспільне мовлення — не правоохоронний орган, тож перевірка фактів порушення здійснюється виключно з відкритих джерел та на основі отриманих від учасників гарантій. Якщо коментатори мають докази зворотного – просимо надати їх для підтвердження, — звернулись до громадськості організатори Нацвідбору.

Допоки Аліна Паш залишається серед фіналістів українського відбору Євробачення-2022. Нагадаємо, фінал Нацвідбору відбудеться 12-го лютого. У прямому ефірі маємо обрати з наступних кандидатів:

  • Alina Pash — Тіні забутих предків
  • Barleben — Hear My Words
  • Cloudless — All Be Alright
  • KALUSH Orchestra — Stefania
  • Michael Soul — Demons
  • Our Atlantic — Моя Любов
  • Roxolana — Girlzzzz
  • Wellboy — Nozzy Bossy

Раніше МБ оприлюднював лонгліст українського відбору Євробачення-2022.