Головна Новини

Головні події музичного тижня: українці підкорюють світ, «немовля» з обкладинки Nirvana програє суд

Головні події музичного тижня

Поки ви відсипалися, артисти укладали багатомільйонні угоди, програвали суди та прославляли Україну. Дуже коротко про головне святкового тижня:

1. Warner Music купила права на всі пісні Девіда Боуї за 250 мільйонів доларів

Власністю лейблу стали сотні композицій Боуї. Крім того, Warner Music отримала права на альбом Toy (був виданий після смерті музиканта) і всі саундтреки. Сума угоди вражає, але не є рекордною. Нагадаємо, раніше Брюс Спрінгстін продав свій каталог за 550 мільйонів доларів.

2. Пісня «Шум» стала однією з найпопулярніших композицій «Євробачення»

Щороку слухачі радіо обирають 250 найкращих пісень в історії “Євробачення”. За підсумками голосування за 2021 рік, перше місце посіла пісня “Euphoria” (з нею шведська співачка Loreen перемогла на конкурсі 2012 року). Друге місце за піснею “Zitti E Buoni” (італійського гурту “Måneskin”). А ось на третьому місці – українці Go_A із “Шумом”. Інші учасники «Євробачення» від України розташувалися в такому порядку:

  • Джамала “1944” (2016 рік) –  14 місце
  • Вєрка Сердючка з “Dancing Lasha Tumbai” (2007 рік) –  72 місце
  • Руслана “Дикі танці” (2004 рік) –  78 місце.
  • Ані Лорак “Shady Lady” (2008 рік) –  108 місце.
  • Злата Огневич “Gravity” (2013 рік) – 179 місце
  • Mélovin “Under The Ladder” (2018 рік) – 183 місце
  • Світлана Лобода “Be My Valentine” (2009 рік) – 242 місце

3. Суд відхилив позов “немовля” з обкладинки Nirvana

Nevermind Baby

Раніше Спенсер Елден, чия дитяча фотографія прикрашає обкладинку легендарного альбому Nevermind, звинуватив музикантів у поширенні дитячої порнографії. Справа ще на початках отримала не аби який розголос, але, здається, закінчиться нічим. Суд відхилив позов Елдена, посилаючись на те, що строк давності у справі закінчився понад 10 років тому. Здається, хлопцю не вдалося заробити.

4. Українка стала головною диригенткою італійського оперного театру

Оксана Линів стане першою жінкою-диригенткою, яка очолить Болонський муніципальний театр «Комунале». Співпраця з театром стартує цього січня і триватиме щонайменше три роки. Для українки це не перша професійна перемога. Раніше про Линів писали, як про «першу жінку на посаді головної диригентки опери та філармонійного оркестру у місті Грац (Австрія)». Також саме Линів стала першою жінкою на посаді диригента Байройтського оперного фестивалю в Німеччині.