Музичний рік, що минає, був досить насиченим. І важким. Ось яким ми його запам’ятаємо:

музиканти в наметах

Музика, як відомо, вічна. А музикантів треба берегти. Ось чому духовому ансамблю школи Уенатчі (Вашингтон) довелося репетирувати у спеціальних наметах для захисту від коронавірусу. David Ryder / Getty Images

музиканти на скрипці

Струнний квартет грає Вівальді на човні у вигляді скрипки. Венеція майже рік провела на суворому карантині. У вересні музиканти вирішили відзначити закінчення локдауну та підняти дух городянам. Alessandro Masini / LaPresse / ZUMA / Scanpix / LETA

Адель
(Photo by Kevork Djansezian/Getty Images)

Адель випускає альбом “30”. І моментально б’є рекорди … всюди. Альбом дуже особистий та присвячений розриву з колишнім чоловіком. Багатьом відгукнулося: ви взагалі помічали, як сьогодні важко покинути людину? Всі ці соцмережі, сторіс та твіттер. Тільки рана починає загоюватися — відкриваєш сторіс і, як у дитинстві, зриваєш скоринку з ранки. Дехто удосконалює ці «духовні практики» роками. Тож повільні романтичні балади Адель завжди на часі. Але головна заслуга британської співачки в тому, що вона відновила цінність альбомів. І змінила правила гри індустрії.  Адель попросила Spotify прибрати кнопку “перемішати треки”. Стрімінг погодився — зміни торкнулися всіх альбомів платформи.

Афганістан

Члени мережі Хаккані оглядають інструменти у Національному музичному інституті Афганістану. (Лоренцо Тугнолі для The Washington Post). Після приходу у владу Талібан заборонив будь-яку музику (крім панегіриків без музичного супроводу). Єдина музична школа перетворилася на військовий штаб, студенти ховаються по домівках в очікуванні репресій.

Вакарчук

Святослав Вакарчук виконав пісню за авторством штучного інтелекту. «Без тебе мене нема» потрапила до ТОП-10 чартів. А це означає, що ми мимоволі взяли участь в експерименті та підтвердили теорію вчених про те, що людина не може відрізнити музику, що написана людиною, від музики, що написана машиною. Ті, хто стверджує протилежне, вважаються «технофобами».

Тревіс Скот

Скульптура репера Тревіса Скота на фестивалі Astroworld у Х’юстоні (Ami Harris\Invision/AP). Під час виступу Скота загинуло 10 людей, ще 300 отримали поранення. Не дивлячись на армагедон біля сцени, репер продовжував виступ понад годину. Як наслідок, динаміки заглушили голоси тих, хто намагався врятуватися. На цей час подано понад 140 позовів. Один із них масовий від імені 1500 глядачів. Ціна питання — $10 мільярдів.

Туркменістан

У Туркменістані молодят зобов’язали виконувати перший танець під пісню президента. Місцева влада і старійшини наполегливо рекомендують молодятам вивчити репертуар президента Гурбанугли Бердимухамедова. Пісню для першого танцю можна обрати на свій розсуд — президент має достатньо хітів. Відомо, що раніше Бердимухамедов підписав ухвалу «Про державне регулювання надання культурних послуг на весільних та інших урочистостях». Яких чекати санкцій у разі порушення правил не відомо, документ не було оприлюднено.

Брітні Спірс

Натовп фанатів біля будівлі суду в Лос-Анджелесі святкує скасування опіки над Брітні Спірс (Ірфан Хан/The Los Angeles Times через Getty Images).

ABBA

Реклама нового альбому “АBBА” на вулицях Торонто. Після 40-річної паузи гурт знову об’єднався. І випустив новий альбом Voyage. Відродження легенди стало подією на шести континентах.

Каньє Вест

Каньє Вест випустив свій десятий альбом “Donda”. Виходу альбому передував затяжний арт-перфоменс: Вест підпалив себе – і вижив, одружився із Кім, змінив ім’я, оселився на стадіоні, тричі переносив дату релізу. Репер наробив дійсно багато галасу. У підсумку його альбом став подією світового масштабу, очоливши чарти відразу в 150 країнах.