На початку літа Bentley і Porsche практично одночасно повідомили про  впровадження «музичних стартапів». Зокрема, у Bentley зацікавилися розробкою LifeScore (один із засновників – автор Siri Том Грубер). Додаток «зчитує» технічні параметри машини, такі як обороти двигуна, і моментально змінює музичний фон. Грубо кажучи, ви нудьгуєте на світлофорі й слухаєте мелодію в мінорних тонах, як тільки загорівся зелений в машині лунає барабанний дріб (або інший музичний акцент) і далі йдуть динамічні треки. Але мова не йде про автоматичний підбір пісень зі списку відтворення. Система влаштована інакше.

— Композитори й музиканти створюють будівельні блоки з музичного матеріалу, які потім машина вибирає, об’єднує, нашаровує і таким чином створює індивідуальний музичний фон в режимі реального часу. Результат – нескінченна кількість відтворень без повторень, — сказано в офіційному пресрелізі Bentley.

Представники компанії окремо підкреслюють, що в «музичному банку» немає синтетичних звуків. Всі мелодії було записано музикантами  світового класу.

Автомобіль на гірській дорозі

Щось подібне впроваджує і Porsche. Але концерн має намір ускладнити завдання. Його музичний виріб повинен реагувати не лише на швидкість їзди, а й на пейзаж за вікном. Тобто музика формується з урахуванням місцевості (завдяки геолокації). В цьому випадку спеціальні саундтреки доступні тільки в Києві чи на альпійських перевалах. До речі, не варто намагатися «вгадати мелодію» — ви не почуєте знайомих фрагментів з пісень, опер і сонат. Всі музичні блоки написані «з нуля» німецьким композитором Борисом Сальховим. Він упродовж двох років працював над проєктом і все ще в процесі. Тож на відміну від Bentley, які вже випустили з конвеєра перші машини з «індивідуальною музикою», Porsche тільки збирається презентувати новинку.