Тиждень добігає кінця – час підбивати підсумки. Отже:

ВЕЛИКИЙ СКАНДАЛ: Sony, Universal і Warner можуть опинитися під слідством.

На цьому тижні у Великобританії різко загострилася ситуація щодо виплат від стрімінгових сервісів. Конфлікт довго кипів на низькому вогні й, нарешті, «вибухнуло». Такі мейджори як Sony, Universal і Warner можуть опинитися під слідством, адже уряд доручив провести розслідування щодо справедливих виплат артистам. Коротко нагадаємо передісторію. Рік тому артисти обурились тим, що вони отримують лише 13-16% від грошей, які стрімінгові платформи перераховують лейблам (в разі якщо артист підписаний на лейбл). Водночас як якщо пісня прозвучала на радіо, то виплати діляться 50 \ 50. Так чому «стрімінгові» гроші розподіляють інакше? Виявилося, що закон «не встигає» за реаліями музичної індустрії. Принцип поділу роялті за радіо прописаний в законі, а стрімінг там ніде не згадуються. Тому мейджори  розподіляють винагороду «на власний розсуд». Музиканти організували цілу компанію в Інтернеті й це спрацювало. Комітет з питань культури пів року вивчав ситуацію і на цьому тижні оприлюднив звіт. За його результат уряд Великобританії рекомендувала СМА (британський аналог Антимонопольного комітету) провести розслідування. Також депутати пропонують апгрейт законів.

Хоча стрімінг приніс значний прибуток індустрії звукозапису, автори пісень і композитори програють. Потрібне повне перезавантаження, яке закріпить в законі їх права на справедливу частку доходів, — зазначив депутат парламенту Джуліан Найт.

Представники лейблів не коментують ситуацію.

ВЕЛИКІ ГРОШІ: ви можете стати акціонером UMG

Universal Music Group

Universal Music Group розмітив на біржі 60% акцій. У перший же день торгів акції злетіли на 42% (від первісної ціни) і продавалися по € 26,3. Виходить, що капіталізація UMG перевищила € 45 млрд.

Мейджор представляє таких зірок як Каньє Уест, Леді Гага, Тейлор Свіфт. Крім того, UMG належать права на музику ABBA, The Cure, Nirvana, Beastie Boys, Френка Сінатри тощо.

Розміщення акцій було проведено в рамках плану Vivendi (раніше французька копання володіла UMG), аби виділити лейбл в окрему структуру. Керівництво медіагрупи розраховує отримати вигоду з огляду на підйом музичної індустрії. Аналітики позитивно оцінюють перспективи Universal Music, вважаючи, що ринок прав на музику в найближчі роки буде зростати.

У СВІТІ НАУКИ: електроніка — найбільш «заразний» жанр музики.

Електроника

Британські вчені знову «в грі». На цей раз їх зацікавив алгоритм поширення музики. І вони вирішили розрахувати «музичний R0». У класичному варіанті RO – це епідеміологічний показник, який використовується для опису заразності інфекційних агентів. Зрозуміло, замість даних по кору, вчені завантажили дані щодо розповсюдження музики, проаналізувавши понад 1,4 мільярда завантажень.

З’ясувалося, що у танцювальної музики та металу найнижчі оцінки R0 — 2,8 і 3,7. Попмузика більш «заразна». Рок та хіп-хоп вже «досить заразні». Електронна музика отримала найвищий рейтинг R0 – 3430.

Це не означає, що люди завантажують більше електронної музики, але це означає, що вона швидше поширюється серед шанувальників.

 — Для порівняння, R0 у вітряної віспи становить 10-12, а у кору – R0 12-18, що робить електронну музику набагато більш заразною, ніж багато інфекційних захворювань, — зазначає автор дослідження Дора Розаті.

За словами Розаті, цифри показують, що шанувальники електроніки більш захоплені своїми улюбленими піснями та в них більш розвинена мережа, ніж у прихильників інших жанрів.

ПАНДЕМІЯ: собак, які винюхують COVID, тестують під час концертів

Під час нещодавнього концерту у Німеччині вчені перевірили чи підходять собаки для виявлення корони. Випробування проводив Ганноверський університет ветеринарної медицини. Раніше вчені з’ясували, що понюхавши піт людей на долонях, собаки з точністю до 94% визначають корону, навіть якщо хвороба протікає безсимптомно.

 Наразі треба з’ясувати чи не схиблять «експерти» при великому скупченні народу. До завершення випробувань їм належить відстояти фейс-контроль на чотирьох великих фестивалях. Дослідження фінансуються за рахунок гранту в 1,3 мільйона євро від Міністерства науки та культури Нижньої Саксонії.

КРАСА: у Венеції побудували човен у вигляді скрипки

 Італійський майстер Лівіо Де Марчі вирішив нагадати, що музика — це не тільки про гроші, роялті та протести. Це і ще й натхнення. Тож аби підняти настрій італійцям, які лише нещодавно почали приходить до тями після пандемії, автор побудував човен у вигляді величезної скрипки. На човні з легкістю вміщається квартет. Музиканти виконують Вівальді та «гастролюють» по всіх каналах Венеції.