Поліція намагається використовувати сувору систему авторських прав YouTube, аби люди не публікували записи зустрічей із правоохоронними органами. Про це пише видання Mashable. Як приклад журналісти наводять ролик громадської організації Anti Police-Terror Project (APTP), яка виступає проти свавілля поліції. На відео правозахисник ставить незручні питання заступнику шерифа округу Аламеда Девіду Шелбі. І як тільки Шелбі опинився в тупику під натиском активістів, він несподівано витягнув телефон і вімкнул «Порожній простір» Тейлор Свіфт.

Хм … У нас зараз вечірка? — розгублено поцікавилися активісти.

У відповідь коп невизначено знизав плечима.

Ви намагаєтеся заглушити розмову і перешкодити нам робити відео? — висловив здогад один із правозахисників.

«Ви проводите інструктаж, аби вони так поступали?» з таким питанням активісти відправили офіційний лист до департаменту поліції. У відповідь керівництво поліції запевняє, що копи включають музику з власної ініціативи, начитавшись порад на професійних форумах. Що ж, головне, щоб шерифи не поспішали «передавати досвід», бо наші копи, здається, не такі винахідливі.

Ви можете записувати все, що забажаєте, я просто знаю, що це не можна публікувати на YouTube, — не став більше тримати інтригу Шелбі.

Журналісти Mashable відзначають, що згідно із законом копи не мають права перешкоджати зйомці «поки ви не втручаєтеся в їх діяльність». З урахуванням останнього, поліціянти стали шукати обхідні шляхи. Виявилося, що захист авторських прав відмінно працює як антидот від настирливих активістів. Так ролики з музикою, захищеною авторським правом, підлягають негайному видаленню з Instagram, навіть якщо мелодія звучить  фоном. Прямі трансляції — це сіра зона. Що стосується YouTube, то там діє система Content ID. Це інструмент автоматичного повідомлення правовласників про те, що якась «редиска» використовує їх музичний контент. Користувачі Content ID можуть вибрати: видалити відео або включити монетизацію у свою користь. Але штука в тому, що вони повинні зазначити це заздалегідь (на етапі підключення до системи) і не мають змоги реагувати «по ситуації». Тож копи знайшли правильну тригерну точку. Активісти скаржаться на те, що тепер будь-який поліціянт Беверлі — Хіллз зустрічає їх урочисто, під акомпанемент улюбленої зірки.