Норвезька компанія Elire Management Group створить найбільше у світі сховище музики. Спеціальний підземний бункер збудують на архіпелазі Шпіцберген. Цей клаптик суші знаходиться на Північному полюсі та формально належить Норвегії. Але згідно з договором 1920 року острова заборонено використовувати як військову базу. За замовчуванням, архіпелаг є «недоторканним» і в разі Третьої світової. Саме тому на Шпіцбергені знаходиться світове сховище насіння з усіх континентів. Тепер по сусідству розмістять і «музичний бункер». Його розмістять у «вічній мерзлоті» на глибині 300 метрів. Сховище проєктують так, щоб воно змогло витримати серію ядерних вибухів (краще перестрахуватися), а цифрові копії музики могли зберігатися понад тисячу років. Будівництво завершитися у 2022 році. До цього часу країни мають визначитися, яку музику вони вважають «національним надбанням».

— Ми не хочемо просто захищати певний жанр і певну епоху. Ми хочемо, щоб країни та регіони світу були причетними до вибору музики, яка буде зберігатися. Ми хочемо зберегти музику, яка сформувала нас як людей і сформувала наші країни, — зазначив директор Global Music Vault Люк Дженкінсон.

За даними видання Mixmag, перший музичний депозит буде сформовано з ранніх записів музики корінних народів, надалі будуть відібрані сучасні композиції.