Руслана Лижичко – співачка та голова ГС «Автори та виконавці» опублікувала на «УП» звернення до президента України. Приводом стало те, що нещодавно економічний комітет ВР проголосував законопроект 5572, який пропонується скасувати акредитацію. Приводимо текст звернення:

Володимире Олександровичу!

Ми, українські зірки, музиканти, автори та правовласники чи не найбільше від інших постраждали від ковіду, будучи без концертів в локдаунах, без турів, шоу і фактично без доходу.

Ми не звертались і не звертаємось по фінансову допомогу, бо є ті, хто потребує її набагато більше за нас, але сподівались, що зможемо отримувати хоч якись роялті від користувачів контенту, як це передбачено законом. Але вже більше року не маємо навіть цього відносно невеликого, але сталого джерела доходу.

Через рік боротьби врешті решт 20 вересня Міністерство Економічного розвитку підписало документи і затвердило акредитацію організацій, які повинні захищати наші права і збирати роялті з користувачів.

Ми сподівалися, що нарешті почнемо отримувати свої гроші, але знову підкилимні ігри взяли верх над законом і здоровим глуздом.

30 вересня економічний комітет Ради проголосував законопроект 5572 яким фактично пропонується знову скасувати акредитацію і знову повернути нас у той самий первісний стан хаосу, в якому знаходилась наша індустрія до реформи, яку намагається мотивовано покалічити Голова Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв, що написав і просуває закон поза його профільною діяльністю в Раді.

Ми більше не вважаємо правильним терпіти таке принизливе ствалення!

Від цього закону і цієї боротьби виграє лише один заангажований політик та олігархічні канали, які його підтримують і можуть не платити за ті твори мистецтва, які ми продукуємо.

Пане Президенте, ви служите народу України, але деякі наші колеги і ваші “слуги” продалися олігархам. Ви з нашого кола, з нашої індустрії, будь ласка, не допустіть поглиблення кризи, і зробіть так, щоб нам нарешті почали платити гроші! Нехай цим займається той, кого визначить закон. Але не дайте парламенту зараз проголосувати за олігархічний законопроект і позбавити нас можливості отримувати гроші ще не відомо на яку довгу перспективу.

Майбутнє всієї індустрії зараз залежить від вашої Президентської волі!