На початку жовтня в Києві пройде масштабний фестиваль вуличної музики. Ми не знаємо, чим збираються дивувати музиканти. Та в будь-якому випадку аби створити правильний настрій пропонуємо послухати найцікавіших «новаторів з вулиць».

1) Ноктюрн на флейті водостічних труб!

 — Цей хлопець до біса класний! Джейк Кларк почав грати на барабанах в середній школі. Тоді він і гадки не мав, куди це його приведе, — пишуть австралійські ЗМІ.

Насправді це призвело його на вулицю, але із дуже дивним інструментом.Він не має назви, але нагадує лабіринт із труб. Звичайні ПВХ-труби, старі капці —і в підсумку приголомшливий звук. Ролики з Кларком набирають тисячі переглядів, а сам музикант став місцевою знаменитістю. Це надихнуло музиканта на нові винаходи. На цей раз щось на зразок саксофона з труб. Хлопець не збирається йти з вулиць Аделаїди, зізнаючись, що його популярність не погано монетизується.

2) Несамовитий бітбокс!

Бітбокс — це імітація звуків за допомогою голосу. І Дейв Кроу в тому майстер. Його біти дійсно качають. У будь-якому провулку музикант з легкістю відтворює дапстеп (жанр електронної музики з акцентом на важкі баси). Втім на свіже повітря музикант виходить все рідше, виключно, аби «пригадати минуле». Вулиця дала йому не поганий старт. Все почалося із вірусного відео, далі низка фестивалів. Нарешті власний гурт і студія звукозапису.

3) Як зіграти techno за допомогою духового інструменту

Цей хлопець не витрачав час на нові інструменти, замість цього зробив ставку на вже забуті. А конкретно на діджеріду (духовий інструмент аборигенів Австралії). Виявилося, що діджіріда відмінно підходить для гри трансу і техно-музики. Додайте до цього шейкери та барабани — і ви отримаєте якісний виступ, гідний культових фестивалів. Поки ж вуличний новатор практикується на вулицях Кельну.

4) Грати на барабанах — круто, а на відрах — це талант!

Це хлопець на вулицях Единбурга влаштовує справжній перфоманс. На відміну від інших вуличних музикантів, які зазвичай грають з відстороненим поглядом, барабанщик провокує народ на творчість. Тож в якусь мить розумієш, що дивишся ролик, мимоволі посміхаючись. Учасники процесу сміються в голос. Хіба не в цьому сила справжнього вуличного музиканта?

5) Полтавський віртуоз: Вівальді на баяні!

Випускники консерваторії скептично поставляться до цього виступу. Мовляв, незрозуміло в чому новина: класику на баяні часто грають у консерваторії. Так, але для пересічних  людей — це справжнє відкриття. На початку вересня відео перепостили пабліки Харкова, Дніпра, Вінниці, Полтави. Адміністратори переконували, що саме в їхньому місті з’явився віртуоз (підземні переходи всюди однакові, але хлопець все ж грав у Полтаві). Під відео тисячі захоплених відгуків і обіцянок перерахувати донат. Ролик міг би принести непоганий дохід, але баяніст так і залишився невідомим, проігнорувавши галас в Інтернеті.