ЩО ПЕРЕДУВАЛО СКАНДАЛУ ЗІ SPOTIFY:

Минулого тижня канадський рокер Ніл Янг поставив Spotify ультиматум: або він, або Джо Роган. Рокера обурили антинаукові висловлювання у подкасті Джо Рогана, який слухає багатомільйонна аудиторія. Подкаст націлений на відмову від вакцинації та містить багато  фейків, пов’язаних з пандемією. Платформа з легкістю прийняла рішення, позбувшись музиканта. Хоча вибір був не зовсім очевидний, адже йдеться про дві потужні фігури у сфері медіа та музики.

Тож хто такий Ніл Янг:  музиканта називають «хрещеним батьком» ґранжу. Вважається, що без нього не було б музики Курта Кобейна і сцени Сіетлу 90–х. На сцені Янг виступає з 1961 року. Записав 41 студійний альбом. Музикант мав на Spotify понад 2,4 млн підписників та близько 6 млн прослуховувань щомісяця. На музичну платформу припадало 60% його доходів від потокового мовлення. «Відхід зі Spotify — дуже серйозне рішення і дорогий крок, але він того вартий заради наших переконань», — прокоментував рокер.

Хто такий Джо Роган: американський стендап-комік, колишній телеведучий та актор. Розпочав кар’єру в 1988 році. У 2009 році запустив власний подкаст «The Joe Rogan Experience». Полюбляє провокації, саме  Роган  «накурив» марихуаною Ілона Маска в прямому ефірі, створивши «інформаційний шторм». Наразі подкаст Рогана — найпопулярніше шоу на Spotify. У 2020 році він уклав з платформою угоду на $100 млн, надавши ексклюзивні права на шоу. Аудиторія подкасту становить 11 млн.

ЩО БУЛО ДАЛІ:

Слідом за Янгом музиканти та подкастери оголосили бойкот сервісу. Канадська співачка Джоні Мітчелл видалила свій каталог, так само як і рок-музикант Нільс Лофгрен (учасник гурту E Street Band Брюса Спрінгстона). Рок-гурт Belly наразі приєднався до бойкоту. Також понад десять подкастерів призупинили свою роботу зі Spotify. Що цікаво, принц Гаррі та його дружина Меган, які раніше домовились з сервісом про вихід власного подкасту за 25 млн доларів, “засудили” Spotify, але не розірвали контракт.

ЯК СКАНДАЛ ВІДБИВСЯ НА SPOTIFY:

За повідомленням видання Variety за три дні ринкова капіталізація сервісу впала на 2,1 мільярди доларів. Акції сервісу впали на 6%. Керівництво сервісу намагається виправити ситуацію: в оновлених правилах зазначено, що на Spotify «потрібно уникати публікації контенту, що містить небезпечну, неправдиву медичну інформацію, яка може зашкодити». Водночас його конкурент, стрімінговий гігант Apple Music, повернув ситуацію на свою користь, всіляко підкреслюючи каталоги музикантів-бунтарів, які покинули Spotify.

Нагадаємо, раніше МБ писав про обсяг аудиторії найпопулярнішого музичного сервісу.