YouTube

Схоже, YouTube перетворився на справжню машину для заробітку грошей. Згідно з останнім звітом за четвертий квартал 2021 року платформа заробила 8,63 мільярди доларів. Це на 25% більше у порівнянні з  аналогічним періодом роком раніше. І якщо перевести цю суму в щоденний дохід, виходить, що компанія кожної доби заробляє майже 100 мільйонів доларів (точніше $93,8 млн).

Графік YouTube

В цілому ж дохід YouTube за минулий рік перевищив дохід усієї світової музичної індустрії (якщо підсумувати виторг трьох лейблів: Sony, Warner Universal Music). «Трійка гігантів» заробила минулого року «лише» 21,6 мільярда доларів, а YouTube – $28,84 мільярда.

Як це власне відбилося на авторах контенту? Керівництво платформи заявляє, що за 12 місяців вони виплатили креаторам понад 4 мільярди доларів. Також в офіційному листі генерального директора YouTube Сюзан Войжитскі сказано, що кількість каналів, які «заробляють понад 10 000 доларів на рік, зросла на 40% порівняно з минулим роком». Але при цьому Войжитскі не уточнила, скільки каналів щорічно заробляє цю суму.

Нагадаємо, раніше МБ писав про те, що YouTube наздоганяє Spotify за кількістю аудиторії.